Koledy u cimbálu

Plakát akce: 
Koledy u cimbálu
Datum: 
Středa, Prosinec 14, 2016 - 18:00
Místo konání - jiné: 
Kulturní dům Pěnčín

Koledy u cimbálu
Rok se sešel s rokem a opět nás čeká čas Adventu. Zkuste se alespoň v tomto období zastavit. Vždyť celý rok je vždy tak hektický, tak alespoň nyní v předvánočním čase zapomeňte na starosti a pracovní shon. Užijte si krásné chvíle se svými blízkými. Pomoci tomu mohou i různé kulturní akce, které navodí tu správnou atmosféru. Příkladem je například již VI. ročník akce Česko zpívá koledy, kterou pořádá Deník Bohemia.
Tato vánoční kulturní akce není spjata s jedním konkrétním místem. Výjimečnost je v tom, že se ve stejnou dobu koná na různých místech nejen naší republiky, ale i v zahraničí. Ve spolupráci s panem Dušanem Kotlárem bychom vás chtěli jménem našeho portálu pozvat do obce Pěnčín, která se do tohoto projektu opět zařadila. Poslechněte si a zazpívejte vánoční koledy spolu s cimbálovou muzikou Dušana Kotlára a sólistkou Olgou Kostelencovou.
Vánoční hvězda
Prostřednictvím elektronického formuláře je možné v přihlášených městech rozsvítit hvězdu. O to vše se postarali i v Pěnčíně, takže hvězda bude svítit i v této obci. A kdy vše vypukne? Do svého diáře si zapište termín 14. 12. 2016. Právě v tento den bude od 18:00 zahájena celá akce, kterou v místním Kulturním domě podpoří i zmíněná cimbálová muzika Dušana Kotlára z Liberce.
Na co se můžete těšit?
Vedle vybraných klasických koled zazní i díla autorů jako např. G. Verdi, B. Smetana, A. Dvořák, E. Kalmán, G. Bizet, J. Offenbach, F. Lehár, W.A. Mozart, L. Cohen a další.
V čem je tato akce tak výjimečná?
Hlavní kouzlo je v tom, že tisíce lidí po celé republice, ale i v zahraničí, budou ve stejný okamžik a v určeném pořadí hromadně zpívat koledy. A to je na tom to nejkrásnější, takže by jistě bylo škoda, když byste nebyli u toho. Vstupné je zdarma. Občerstvení bude zajištěno. Přijďte si společně zazpívat vánoční koledy a prožít příjemný adventní čas.

Komentáře

Koledy s cimbálem Dušana Kotlára