Největší událostí roku 2011 na liberecké hudební scéně bylo:

Album - Exots - Originální už tady byli
21% (59 hlasů)
Album - Fake City - We Must Do It (EP)
2% (5 hlasů)
Album - In Touch - Nevinný odsouzení (EP)
2% (7 hlasů)
Album - Look-out! - EP 2011
4% (10 hlasů)
Album - Raptor 14 - Ještě du do Ještědu
1% (2 hlasy)
Album - Vetrol - 20th Century Rock
31% (87 hlasů)
Koncert - Apocalyptica na Sychrově
2% (6 hlasů)
Koncert - Benátská noc 2011
4% (10 hlasů)
Koncert - Fryyfest 2011
10% (29 hlasů)
Koncert - Total Chaos v Azylu
1% (2 hlasy)
Koncert - Summer Jam Party 2
1% (2 hlasy)
Dusty Kate a křest dosud nevydaného alba
2% (5 hlasů)
Spuštění nové verze webu LBCMUSIC.CZ
3% (8 hlasů)
Znovuzprovoznění CASTA CLUBU
7% (21 hlasů)
Koncert - Ještědská Odyssea
1% (4 hlasy)
Koncert - Hradby Fest 2011
1% (2 hlasy)
Koncert - Becoming the Archetype
1% (2 hlasy)
Album - DROM - I
3% (9 hlasů)
Koncert - Mňága a Žďorp ve Vlaku
2% (7 hlasů)
Album - Act of God - Vzpomínky v zrcadlech
2% (7 hlasů)
Celkem hlasů: 284

Komentáře

Myslim že "Spuštění nové

Myslim že "Spuštění nové verze webu LBCMUSIC.CZ" a "Znovuzprovoznění CASTA CLUBU" by mělo vyhrát uplně automaticky :))) ....ostatní je "jen" boj fanoušků a kapel :)) Díky za LBCmusic´, je to super že to děláte,díky!!!

a my děkujeme za super

a my děkujeme za super povzbuzující vzkaz :) měj se!

Jo

Pravdu máte oba Anonymové, co jste tady psali...anketa zcela evidentně ztratila věrohodnost, na druhou stranu, počítal někdo s tím, že výsledek ankety nějak výrazně ovlivní jakoukoliv skutečnost? Na jednu stranu je samozřejmě trochu smutný, že první místo dostane s největší pravděpodobností "událost", která by obecnou, širokou veřejností nebyla považovaná za tu největší v uplynulém roce a tím pádem spousta lidí nad anketou mávne rukou a nebude ji dále řešit. Na stranu druhou, Exots to čapli po svym, trochu asi zaspamovali kámošům a využili anketu k reklamě svojí smečky - why the hell not? Někomu to zkazí anketu, ale někdo je třeba vůbec neznal, viděl je tady v anketě nahoře (byť mohl třeba pochybovat o věrohodnosti 1. místa) a přinejmenšim o nich už ví, třeba si je pustil a přinejlepšim pro kapelu se mu to líbilo a Exots maj novýho fandu. Takhle to prostě chodí...: )

pozorovatel

Myslim ze by mohla byt anketa rozdelena na - udalost roku a desku roku - ale to je jen napad .

Zmanipulovaný

Tato anketa nemá žádnej vypovídací význam. Bohužel. Exots každej den několikrát vyzývají fanoušky i nefanoušky ať hlasují pro ně. Osobně jsem pro Vetrol. To album je skvělý.

Souhlas s tou reklamou

Nevím co si pod slovem manipulace předešlý komentář představuje, ale pokud to opravdu ta kapela dělá, není na tom nic špatného. Jde opravdu o formu propagace a reklamy. A pokud se chtějí ukázat širšímu obecenstvu a víc lidem, tak to ani jinak dnes nejde. Dělají to velké firmy, které chtějí ovládnout trh, není to jen v hudbě a umění. Člověk se musí umět prodat a to jde jen propagací a reklamou. Internet je k tomu naprosto ideální možnost. Jinak se prosadit je celkem nemožné, každé známější jméno z jakéhokoliv odvětví se prosazuje reklamou a propagací a museli tak dělat od začátku. Kdo někdy pracoval v reklamní společnosti, tak o tom ví své. A pro všechny kapely, co se snaží to někam dotáhnout a prosazují se takhle, tak neposlouchejte tyhle letmé výkřiky do tmy od uživatelů, kteří o tom nejspíš jen málo vědí a nebo vám nepřejí. Rozhodně neříkám, že Exots jsou lepší než Vetrol nebo naopak. Jde jen o princip tohoto názoru. Ale dravější vždycky vyhrává.

...

No tak já jsem spíše čekal, že to bude anketa, kde budou hlasovat posluchači, nikoliv že každej z členů Exots bude každej den masírovat svejch 600 přátel ať hlasojou a 570 z nich vůbec neví pro co a proč hlasujou... Asi jsem si naivně myslel, že tahle anketa má o něčem vypovídat a tak nějak nezávisle a ona to je zatím forma reklamy a propagace pro kapely.. Nu dobře... A rád bych se dočkal zas jednou doby, kdy o tom co uslyším v televizi, rádiu a jinde bude rozhodovat kvalita hudby, originalita a tak a nikoliv úžasná reklama, PR, počet sponzorů a prostředků na propagaci. Naivně jsem si myslel, že by měl třeba čistě náhodou vyhrát ten dravější na pódiu, nikoliv ten dravější na facebooku. Rozumíte?

...

No tak já jsem spíše čekal, že to bude anketa, kde budou hlasovat posluchači, nikoliv že každej z členů Exots bude každej den masírovat svejch 600 přátel ať hlasojou a 570 z nich vůbec neví pro co a proč hlasujou... Asi jsem si naivně myslel, že tahle anketa má o něčem vypovídat a tak nějak nezávisle a ona to je zatím forma reklamy a propagace pro kapely.. Nu dobře... A rád bych se dočkal zas jednou doby, kdy o tom co uslyším v televizi, rádiu a jinde bude rozhodovat kvalita hudby, originalita a tak a nikoliv úžasná reklama, PR, počet sponzorů a prostředků na propagaci. Naivně jsem si myslel, že by měl třeba čistě náhodou vyhrát ten dravější na pódiu, nikoliv ten dravější na facebooku. Rozumíte?

Každý má svůj názor a tak to

Každý má svůj názor a tak to má být. Ale v tom případě nechoďte ani do krámu si nic kupovat, protože vše je dnes dáno reklamou a předkládá se to lidem pod nos, aby se to naučili vnímat. Spousta lidí má díky těmto faktům práci a vy byste jim ji bral. Nejsem hudební kritik, ale donutil jste mě si pustit obě tyto kapely a myslím si, že špatná není ani jedna. Ovšem je tam jistý velký rozdíl stylů. A pokud mají kapely fanoušky, tak proč jich v tomhle nejspíš nevyužít. Soutěživost je o tom. Ale zdá se mi, že o těch mladých klucích mnohé víte, když tak vidím, jak se o nich vyjadřujete. No to není moc objektivní, ale dál se o tom nehodlám bavit. Myslím si, že na takové kritiky jsou všechny kapely dneska asi zvyklé. To už máme v povaze kritizovat a málo umět. Děkuji za pěknou konverzaci.

Tak to jsem přesně čekal -

Tak to jsem přesně čekal - Takový to, že když někdo kritizuje, tak by to asi měl umět líp že jo.. Ne to je pěkná blbost. Když si jdeš koupit jogurt a nechutná ti, tak ho taky můžeš zkritizovat a přitom těžko máš doma továrnu na lepší. O těch klucích vím asi jen to, že hodně hrajou a párkrát jsem je myslím i slyšel. A já jim to přeju, lidi to baví, proč ne. Ale přijde mi dost prostě pokleslý pořád vyzývat k něčemu. Prostě kvalita by se měla prodat sama, zvlášť v hudbě. Naopak na šmejd je třeba pořád upozorňovat a vtlouct ho lidem do hlavy. Tak mi to připadá. K té objektivitě - napsal jsem jen svůj názor. Že tahle anketa asi nebude takovou tou anketou která by o něčem vypověděla, když vlastně vyhraje ten s nejlepší reklamou. A kapely zvyklé na kritiky? - to nevím - podlě mě kritika je potřebná, neustálé plácání po zádech nikoho nepřiměje k tomu, aby se zamyslel, jestli nevytváří nějakou blbost.

Tak je otázka jestli je

Tak je otázka jestli je kritika je kontruktivní a nebo není, proto jsem napsal kapely zvyklé na kritiky. Protože dnes je anonymních příspěvků včetně těchto plný internet. Je jednoduché říct cokoliv, ale lidé co něco dělají a chtějí to ukázat světu si to prostě nesmí tak brát. Asi by zešíleli, vykašlali by se na to a na druhou stranu, kdyby nic nedělali, tak my bychom si tu ani nepsali a o čem by to bylo. Tak jsem to myslel. Blbost to není, ten yogurt si koupíte, tím že jste na něj někde viděl podvědomě reklamu a pak až zjistíte, že vám nechutná. A pokud mě přesvědčíte o opaku, tak musím před vámi sklonit poklonu. Protože jestli nejste ovlivněn podvědomě dnešní masáží reklam, tak to je opravdu na ocenění. Já proti vašemu názoru nic nemám. Rozhodně z vašeho prvního příspěvku šlo jen málo kontruktivního hlediska pochopit. Jak jste se rozepsal, tak už to je mnohem lepší. Dnešní doba je taková jaká je a to se nezmění. Druhá věc je, že tady v té anketě nejspíš o moc nejde, ale my se u toho tady budeme hádat. A to mě už opravdu nebaví. Takže bych teď opravdu skončil. Máte svůj názor já svůj.

No tak od začátku - spíše si

No tak od začátku - spíše si myslím, než že by byla naše hudební scéna plná anonymní kritiky, tak je posle mě spíše plná neupřímného plácání po zádech. Když si někdo dovolí říct o někom jasnej názor, třeba že to stojí za hovno, prostě upřímně, tak je prohlášen za někoho kdo to neumí, kdo jen kritizuje atd... Prostě kritika není in. --- K tomu jogurtu - teď jste to trochu překroutil, ale dobře - tato situace je trochu jiná. Je to jako kdyby v anketě o nejlepší jogurt Danone spamovalo ať lidi (ať už ten jogurt jedli nebo ne) hlasují pro jejich, že je nejlěpší jogurtem za rok 2011. To mi nepřijde jako moc vypovídající. Poklonu sklánět nepotřebuju, ale díky za nabídku. Určitě jsme všichni nějak ovlivněni reklamami, které jsou všude. Ale já třebe se to snažím mít na zřeteli a tak nějak si zachovat zdravý rozum a nepodlehnout tomu. Ale co bych nečekal, že se to zahlcení reklamou objeví i v hudbě, dokonce na regionální scéně. Přece jen jde o umění (nějakou formu) a tam by měla rozhodovat kvalita, nikoliv reklama. Alespoň dlouhodobě. No a jak chcete - nechal jste mi poslední slovo, proč ne.

Bez trocha reklamy by asi o

Bez trocha reklamy by asi o nich nikdo nevěděl a ani vy byste tohle tady nepsal. Poslední slovo, ale máte i tak. Já už se k vašim názorům nemíním vyjadřovat. Snažím se žít v moderním světě a nevracet se někam zpátky. A ta reklama k modernímu světu patří, mnohému pomáhá, tak nevím proč bych si měl tímhle trápit život. A jestli vás to trápí, je to váš problém. Což vám nezávidím. Trochu jen lituju, že jsem se s vámi pustil do konverzace, kterou jsem se snažil vézt celkem slušně. Ale nedalo mi to.

Nenapsal jsem nic neslušného.

Nenapsal jsem nic neslušného. Někdo vám sáhne na oblíbenou kapelu, nebo možná jste i jejím členem a hned se urážíte. Prostě kritika se dneska nenosí. Nevím jak moc reklama definuje a určuje moderní svět. Ale jak myslíte. Nevím jak moc zpátky se vracíte vy, ale kapela o které se bavíme s tak nějak ničím novým nepřichází. Nevím jestli ten náš moderní svět není jen novou podobou světa Michala Davida a Petra Kotvalda. Někdy mi to tak připadá. Jediné co jsem chtěl napsat je to, že 1) Myslím si, že je více neupřímné chvály než anonymní kritiky 2) Spamování o hlasování považuji sice za legitimní, ale anketu to tak nějak znevěrohodní. - Víte, ono všeho moc škodí...

Dobrá na mě to v průběhu

Dobrá na mě to v průběhu působilo všelijak, ale nebudeme se o tom už dále bavit. Nejspíš to nemá cenu. Na druhou stranu já se nebavil jenom o té jedné kapele, se kterou jste začal. Ale všeobecně. Rozhodně jste tady ty komentáře alespoň rozohnil, když už se tu nic nedělo. A to, že se kritika nenosí, to zas nejspíš neplatí. Spíš jde o to, že kritika na internetu a kritika, která se řekne osobně. To je trochu rozdíl. Teď už dávno nemluvím o vaší kritice, protože ta vaše nakonec váhu nějakou má. Spíš jen o tom, že internetové diskuze plné anonymů, které napíšou k čemukoliv jen tak něco sprostého, to mi teda moc jako kritika nepříde, nevím jak vám. To jsem se tady snažil předtím naznačit, ale vy jste začal s další věcí. Respektive se tu stále jen v něčem předháníme a mě už to unavuje a nezajímá, protože prostě na jednu stranu tohle tady nemá vůbec takovou cenu a jsou důležitější věci. I když samozřejmě je hezké od serveru, že takovou ankeru vymysleli. Ale to s čím dokáže někdo jen tak vyjít, mě prostě naštvalo. Spíš de o princip a hrajte si na to jak to v hudbě je a není nebo v umění. Prostě prosadit se jen tak bez nějaký tý propagace, to je téměř nemožné. Nikdo si vás nevšimne a nakonec ty kapely by ani v týhle anketě nebyly. Já si za tímhle stojím a budu, protože jak jsem říkal předtím, většina lidí co něco dokázala se uměla prodat nejen umem, ale i propagací. Jen s jednou z těchto věcí, to příliš nefunguje. Vím, že mi zas na to napíšete své, ale teď už opravdu doufám, že nebudu muset dál odpovídat.

Kritika na internetu nebo

Kritika na internetu nebo osobně, to je úplně jedno. Prostě důležité je, co kdo říká a ne kde to říká. To je zas taková výmluva - "Podívej co o nás někdo psal na internetu, nelíbí se mu co děláme, ale koule na to říct do očí nemá"... Třeba nemá na to říct vám to do očí, ale to neznamená, že nemá pravdu. Jasně, je potřeba brát rozdíl mezi tím když někdo napíše: Tahle kapela jsou kokoti a neuměj hrát, anebo když napíše něco rozumnýho, byť tvrdýho.....
Je to téměř nemožné bez propagace? No možná. Ale přesto se o to některé kapely snaží - víte ona je propagace a propagace - něco je udělat si hezký promo, booklet, plakáty, merch, soutěžit v talentovejch soutěžích, a druhá strana je spamovat a spamovat a spamovat, prostě to přehánět. Většina lidí se dokázala prodat umem i propagací. Dobře, souhlasím. Ale v tomto případě mi právě přijde, že kde um tak nějak chybí, nastupuje extrémně masivní propagace.

No tak když to tak všechno

No tak když to tak všechno vidíte. Ok. Ale zas mi nepříde k tomuhle použít slovo masivní, nevím. To bych asi hledal jinde. Rozhodně oceňuju každého, kdo se o něco snaží:)

Jinde? Jo? Kde? Tak dneska už

Jinde? Jo? Kde? Tak dneska už nejen přiblblá politická korektnost, ale už i "oceňujem každého, kdo se o něco snaží"... To je parádní. Všichni se o něco snaží. Všichni. Ti, kdo se snaží o hlouposti, nebo je vytváří, tak ty já teda neoceňuju. Snaha bez talentu je snad nejhorší věc. Zní to krutě, ale bohužel. Trochu jsme se odkonili od tématu -- tak to shrnu -- tato anketa díky propagaci jedné kapely ztratila naprosto vypovídající smysl, zato se krásně přetavila v ukázku toho, jak je důležitá reklama na dnešní hudební scéně. Prostě obal vítězí nad obsahem a čím víc se o něčem mluví, tak tím víc adidas. Tečka.

A jen dodám, ano tu anketu to

A jen dodám, ano tu anketu to znevěrohodní, ale jak tu někdo zmínil, každý má stejné možnosti a je na něm jak se k tomu postaví. Kdyby se o něco soutěžilo, tak by to vypadalo úplně jinak. Každý by jak říkáte "spamoval" nejspíš. Tady nejde o nic a vypadá to jinak, ale pravidla jsou v podstatě stejná.

To co tu píšete je celkem

To co tu píšete je celkem pochopitelné. Nicméně odpovím otázkou - jak zabránit lidem, o kterých tato anketa pojednává, aby vyzývali své kamarády/fanoušky k hlasování? To přece nelze. Podmínky mají všichni stejné a je už na každém, jak se k anketě postaví. Když probíhá hlasování do Českého slavíka (vim, blbej příměr), probíhá vše stejně - obvykle mám v tu dobu plnou zeď na facebooku, kde kapely vyzývají své fanoušky, aby hlasovali. A nikdy nikdo výsledky nezpochybnil, protože to je legální.

Pak je tu možnost anketu zrušit, ale to by byla škoda, ne? Vždyť zas o tolik nejde ;)

Jasně, zabránit tomu nelze.

Jasně, zabránit tomu nelze. Jen mě to trochu zklamalo, protože vlastně z tý ankety nezjistim, co liberecký posluchači nejvíc ocenili, ale spíše budu vědět to, která kapela má nejlepší a nejvíce vlezlou propagaci. Ale tohle je všude u nás - tisíce billboardů na každou kravinu, tisíce reklam, inzerce, nesmyslů. Škoda... Nevím jak to udělat lépe, jen jsem napsal svůj názor na vlastně nulovej výstup týhle ankety. Ale ono to je asi jedno, lidi stejně tak jak bezmyšlenkovitě hlasujou, tka bezmyšlenkovitě pak přijímaj ty výsledky... Tak co... Jinak ale snahu LBCmusic oceňuju, to je jasný..

???

Příště dvakrát mysli a jednou piš! ;)

Ty zkus myslet alespoň jednou

Ty zkus myslet alespoň jednou někdy...

Vše je o reklamě

Všechny takovéto soutěže jsou o reklamě. Je snad na každé skupině, zda bude směřovat k výhře aktivně či pasivně? Stejně tak jako politici utrácejí miliony na reklamu a propagaci v době voleb. Stejně tak jako režiséři propagují svůj nový film v televizi nebo formou bannerů na internetu či plakáty na ulicích. Stejně tak propaguje skupina Exots své album v této soutěži.

No vidíte, to je to o čem

No vidíte, to je to o čem píšu. Vůbec nejde o kvalitu, ale o to kdo přesvědčí víc ovcí o tom, že jeho hovno smrdí nejmíň. Otázkou je, jestli pan vůbec bude mít třeba skupina Exots radost z takového vítězství. "Přesvědčili jsme nejvíc kámošů, aby hlasovali! Jsme krutá kapela!"... Nevím no...

Koncert Mandrage ve Vlaku

Koncert Mandrage ve Vlaku

Rozhodně Vetrol! Jedno z

Rozhodně Vetrol! Jedno z nejlepších alb na liberecké scéně! Zvuk naprosto dokonalý, hudba také naprosto dokonalá! Je to album, které si kdykoliv velice rád poslechnu! Znovu a znovu!