Newsletter #1

Půl roku od spuštění nové verze webu jsme konečně dotáhli do konce některé technické mouchy a zároveň připravili i pár zajímavých novinek na webu LBCMUSIC.CZ. Zde Vám v bodech popíšu, co je nového:

INZERCE

Na základě ohlasů od návštěvníků, že na webu chybí cosi jako hudební bazar, spouštíme zkušební verzi inzertní části webu. Trochu jsme zaimprovizovali a přeprogramovali modul „fórum" do inzertní formy. Inzerovat můžou registrovaní i neregistrovaní návštěvníci webu (uvidíme, jak dlouho bude trvat spam robotům, než zareagují a začnou se činit...) do kategorií Bazar - nabízím, Bazar - sháním, Hudebníci a kapely. Platnost inzerátu je 30 dní a lze jej samozřejmě kdykoliv vymazat či editovat (tedy pokud inzerát přidá registrovaný uživatel). Čas ukáže, zda-li inzerce bude mít na LBCMUSIC.CZ své pevné místo a návštěvníci jí budou využívat.
 

PROFILY KAPEL

Již před časem jsme spustili MP3 PROFILY KAPEL - proto neváhejte a nahrajte si na profil své kapely nějakou tu skladbu.


KALENDÁŘ AKCÍ + PROPOJENÍ S PROFILY KLUBŮ A KAPEL

Asi největší novinkou je propojení akcí z kalendáře s profily klubů a kapel. Při zadávání akce do kalendáře stačí v části „Kapely" napsat několik prvních písmen z názvu kapely a našeptávač vám nabídne kapelu, kterou hledáte. Jejím zakšrtnutím docílíte toho, že se akce zobrazí kromě kalendáře i na jejím profilu v části „Koncerty kapely" - našeptávač má v databázi samozřejmě pouze kapely, které u nás mají svůj profil. Obdobně je to i s kluby - zaškrtnutím prostoru v části „Místo konání" docílíme zobrazení akce z kalendáře na profilu klubu a tím se v podstatě vygeneruje program klubu přímo na jeho stránce - viz např. zde: http://www.lbcmusic.cz/obsah/klub-vlak

V souvislosti s touto novinkou uvažujeme také o opětovném stažení působnosti webu - a to z Libereckého kraje do Liberce a Jablonce nad Nisou (co se kalendáře akcí týče). Je to reakce na neochotu provozovatelů klubů a prostorů na Liberecku vkládat akce do našeho kalendáře a využít tak zadarmo poměrně efektivní možnost propagace (ačkoli jsme je několikrát o možnostech webu informovali). Není v našich silách udržovat aktuální program několika desítek prostorů a poslední měsíce se již soustředíme pouze na Liberec a Jablonec, což časově zvládáme.

K událostem lze nyní vkládat i odkaz na událost na facebooku - kolonku najdete dole na stránce k vytvoření události.
 

HLAVNÍ STRÁNKA

Již krátce po spuštění nové verze webu jsme si začali pohrávat s myšlenkou odstranit/zmenšit slider a využit horní prostor indexu efektivněji. Proto jsme rozdělili prostor na čtyři části:

1) slider, ve kterém se i nadále budou objevovat tipy z kalendáře akcí, odkazy na fotogalerie či videoklipy LBC kapel,

2) hned vedle slideru se při každé návštěvě vygeneruje profil náhodné kapely, která u nás má zaregistrovaný profil,

3) začínáme vytvářet unikátní archív odkazů na články o LBC scéně a kapelách v ostatních médiích - podobně jako to děláme na našem facebooku, i z našeho webu budeme odkazovat na články o LBC scéně v ostatních médiích jako jsou např. Liberecký deník, MF Dnes, itnneverends.cz, dwd.cz apod.,

4) přehled nejnovějších příspěvků v sekci inzerce.

Tolik tedy ke změnám na webu LBCMUSIC.CZ - věříme, že budou ku prospěchu věci a budete je využívat ;-)

PS: jsme na twitteru, tak si nás přidejte: https://twitter.com/LBCMUSICCZ

 

Komentáře

Ahoj, pokud myslíš vítěze

Ahoj, pokud myslíš vítěze hlasování o Vlak fest - došlo k odečtu prokazatelně falešných hlasů a přičtení dvojnásobku hlasů z živého vystoupení ve Vlaku. Falešné hlasy klidně zveřejníme, je to docela vtipné čtení.

Konkurz

Dík. Nevylučuji tuto nekalou činnost. Ale můj hlas falešný určitě nebyl. Více méně je to dáno kulturou národa. Pokud to bylo fér, tak O.K.
Praha zdraví Liberec (pro mě Bozkov).
Luboš

Pravda je, že většina hlasů

Pravda je, že většina hlasů byla pravých, což je super. Nicméně pro příště jsme se ponaučili a toto webové hlasování bylo zcela jistě posledním.

Děkujeme za zpětnou vazbu a zdravíme Prahu!

Mejla

Konkurz

Jsem nějak nepochopil toho vítěze. Zřejmě Liberec Liberci.
P.S. Jsem z Prahy