Nový LBCMUSIC je tu!

Po měsících příprav jsme konečně spustili novou verzi webu LBCMUSIC.CZ (všimli jste si doufám :-D) Dal jsem si za úkol popsat web od hlavy až k patě. Záhy jsem ovšem zjistil, že je to zbytečné a nejlepší bude, když si každý návštěvník web projde sám a vyzkouší některou z nových funkcí, kterou LBCMUSIC nabízí...

Hned úvodem chci upozornit, že se nejedná o konečnou podobu webu či jeho částí, některé detaily chceme ladit za pochodu - budeme čekat na vaše náměty a připomínky, web chceme neustále vylepšovat! Pokud se vám web zobrazil jakkoli podivně, bude to tím, že máte starší verzi prohlížeče. Web by měl nejlépe běžet v nejnovějších verzích prohlížečů Firefox, Opera a Google Chrome. Internet explorer nedoporučujeme, i když v něm máme web odzkoušen (od verze 8 se vše zobrazuje tak jak má).

Pro mě osobně je největší novinkou možnost registrace uživatelů a následné tvoření obsahu samotného webu. Proto všem doporučuju, aby věnovali pár minut svého volného času a vytvořili si na LBCMUSIC svůj účet. Právě díky tomuto kroku získáte určitá práva, která jsou nastavena pouze pro registrované uživatele - např. publikování článků skrze redakční systém - to pokud se budete chtít stát redaktorem - nebo skrze blog (ten si může psát každý zaregistrovaný uživatel - nejnovější příspěvky v blogu se zobrazují na všech stránkách webu LBCMUSIC, takže je velká pravděpodobnost, že si váš blog skutečně pár lidí přečte). Vkládání článků a prakticky veškerého obsahu webu probíhá přes WYSIWYG editor („What you see is what you get“, nebo-li „co vidíš, to dostaneš“), takže to zvládne opravdu každý - v podstatě je to podobné, jako kdybyste psali článek ve wordu. Celé ovládání webu je poměrně intuitivní a nemělo by proto nikomu činit větší problémy.

Další zajímavou funkcí pro zaregistrované je možnost vkládat akce do našeho nového kalendáře akcí. Každá akce má po odesální na web svou samostatnou stránku se základními informacemi, lze přidávat komentáře apod. Této sekci se chceme v budoucnu hodně věnovat a budeme se zde snažit podchytit všechny hudební akce na Liberecku.

Registraci uživatele se nevyhne každá kapela, která bude chtít vložit svůj profil na LBCMUSIC - všechny staré profily zůstaly pouze v předchozí verzi webu, PROTO PROSÍM VŠECHNY KAPELY, ABY SI ZNOVU VYTVOŘILI PROFIL NA LBCMUSIC.CZ - tentokrát to bude otázka několika minut. Navíc můžete svůj profil v budoucnu kdykoli upravit, přidávat fotografie a další obsah, aniž byste museli vyplňovat formuláře, anebo mi posílat email, jak tomu bylo doposud. Tohle byl zřejmě hlavní důvod, proč jsem se cca před rokem rozhodl pro kompletní předělání webu a jsem rád, že vše dobře dopadlo :-)

Ze zaregistrovaných kapel budeme pravidelně vybírat jeden profil, na který bude odkazovat jeden ze čtyř slidů v našem slideru na hlavní stránce. Obsah slideru je zatím nastaven takto: první slide - článek, druhý slide - profil kapely, třetí slide - tip na akci, čtvrtý slide - nová nahrávka/videoklip.

Další novinkou je náš vlastní kanál na youtube, kam se budeme snažit občas uploadovat námi nahraná videa z koncertů - rovněž uvítáme vaše příspěvky! Co se multimediální sekce týče, přemýšleli jsme co s fotoreporty, zda-li umístit fotogalerie na web nebo nechat na rajčeti - jednoznačně zvítězila druhá možnost - přece jen naše rajče má nějakou historii, stejně jako celý web, a k LBCMUSIC už tak nějak patří.

Novinek je rozhodně více, jen si je každý pěkně najděte. Do budoucna bychom rádi zprovoznili hudební bazar/inzerci a chtěli bychom spustit i e-shop s merchem a nahrávkami kapel. Zároveň chceme web využít i k propagaci námi pořádaných akcí na Liberecku - aktuálně se nejvíce soustředíme na akci 4 ROKY LBCMUSIC.CZ, která se bude konat tradičně 19.11.2011 v klubu Vlak.

Kdybyste na webu objevili jakoukoli chybu, určitě mě kontaktujte - zpětná vazba je pro nás velice důležitá a i případná negativní kritika nás může posunout dál. Kontaktovat nás můžete i přes naší novou facebook stránku, kterou si rozhodně oblibte.

Hledáme nové spolupracovníky / redaktory / fotografy - chcete-li příspívat na web LBCMUSIC, napište mi! Tím, že jsme rozšířili působnost webu na celý Liberecký kraj, se navíc otevírá možnost psaní o akcích z míst, které jsme dosud nemohli pokrýt.

Závěrem bych na tomto místě chtěl poděkovat především dvěma lidem - Petru Sochovi za vše, co na první pohled tak úplně neuvidíte (kompletní naprogramování webu - kdyby to někoho zajímalo - web běží na systému DRUPAL.) a Vladikovi za vše, co vidíte (design) - bez těchto dvou lidí by LBCMUSIC už dávno neexistoval. A potom samozřejmě děkuji našim redaktorům, fotografům a všem těm, kteří web podporují a fandí nám třeba už od samého začátku.

Věřím, že naprosté většině z vás se nový web líbí a budete se na něj pravidelně vracet. Bez vás - návštěvníků - to prostě dělat nebudeme!