Benátská 2014 je za dveřmi

Benátská 2014 je za dveřmi

Do zahájení festivalu Benátská 2014 zbývá necelý týden, podívejme se tedy, co si pro nás organizátoři na letošní rok připravili.

Místem konání festivalu bude opět sportovní areál v libereckém Vesci, který se, i přes protesty fanoušků po přesunu z Malé Skály, již dvakrát osvědčil jako dobrá volba. Pro návštěvníky ze vzdálenějších koutů světa je připraven ToiToi camp a parkoviště; návštěvníci z blízkého okolí ocení pravidelný kyvadlový spoj 81 z Fügnerovy ulice přímo do Areálu Vesec.

Jako v minulých letech, i letos bude pro návštěvníky přichystáno několik stagí s různorodým kulturním, převážně hudebním programem. Brány areálu se ve čtvrtek otevřou úderem čtvrté hodiny odpolední a až do večerních hodin budou zábavu zajišťovat kapely Abba star, RMC, nizozemští Miracle, madarští Kiss forever band nebo rakouští Acca Dacca. V Urban zone to zatím budou rozjíždět DJs. Kompletní program na čtvrtek naleznete zde.

Přestože už na čtvrteční program se jistě vyplatí dorazit, „to pravé“ začíná až v páteční poledne, kdy na obou pódiích zahájí provoz regionální kapely, liberečtí Madafaka a Exil 51. Odpoledne pak bude naplněno hvězdnými jmény, jako jsou Suzerain, Vilém Čok, Visací zámek, Ivan Král, Vypsaná fixa nebo Divokej Bill. Pátečním headlinerem na Gambrinus stage je pak kapela Team, která zde odehraje své jediné letošní vystoupení s Haberou v čele. Perfektní zakončení večera poskytne opět místní kapela, Krucipüsk. Kompletní program na pátek naleznete zde.

Ani sobotní program v nastaveném tempu rozhodně nepoleví. Od dvanácti hodin můžete na obou pódiích slyšet kapely jako Eddie Stoilow, Doctor PP, Anna K, Petra Spáleného a další. Večerní program pak trumfuje kapelami jako Horkýže Slíže, Chinaski, headlinery festivalu, finskými HIM nebo třeba Mig 21 a výbornou elektronikou Skyline na závěr. Vzhledem k nedávnému incidentu bylo vystoupení zpěváka Michala Hrůzy zrušeno a o jeho nahrazení jiným interpretem organizátoři neuvažují. Kompletní program na sobotu naleznete zde.

Neděle jsou již tradičně slabým místem všech víkendových festivalů, ať už co se návštěvníků týče, tak i programem. Organizátoři letošní Benátské se rozhodli vyřešit oba problémy elegantně. Vstup na Benátskou bude v neděli po celý den zdarma a je se i na co těšit. Kromě vystupujících, jako jsou bubeník Zdeněk Buš, soubory Aries nebo All my memories bude nedělní program korunovat večerní vystoupení Petra Koláře následované kapelou Čechomor. Kompletní program na neděli naleznete zde.

Kromě hlavních pódií mohou návštěvníci využít také Semtex zone, kde bude probíhat barmanská show, Urban zone s různými workshopy nebo navštívit pódium Evropy 2. Kompletní program festivalu najdete u jednotlivých dnů na našem webu nebo na oficiálních stránkách Benatska.cz.

 

Fotogalerie: 
Benátská 2014 je za dveřmi