Benátská noc se stěhuje do Liberce! S Landou, Kabáty a Nohavicou v čele...

Benátská noc se stěhuje do Liberce! S Landou, Kabáty a Nohavicou v čele...

Zatímco naše anketa o největší událost roku 2011 na liberecké hudební scéně dosud nemá úplně jasný výsledek, o události letošního roku je dost možná rozhodnuto již nyní. Organizátor festivalu Benátská noc totiž právě oznámil přesun tohoto největšího festivalu severních Čech z tradičního místa Malé Skály do Liberce. Konkrétním místem konání jubilejního 20. ročníku festivalu Benátská noc 2012 bude ski-areál ve Vesci a headlinery prvního libereckého ročníku budou Daniel Landa, Jaromír Nohavica a Kabát...

 

Pro lidi z branže toto oznámení asi není žádným velkým překvapením, o vleklých problémech s některými pronajímateli pozemků a obyvateli Malé Skály se všeobecně ví a bylo tedy zřejmě jen otázkou času, kdy agentura ŠIMMI udělá rázné rozhodnutí a najde festivalu jinou lokalitu.


Oficiální vyjádření z facebookového profilu festivalu Benátská noc:

ANO, JE TO TAK. BENÁTSKÁ NOC SE STĚHUJE!

Majetkové vztahy areálu, kde se Benátská noc koná, které vylučují jakoukoliv úpravu areálu, každoroční jednání s majiteli o výši nájemného, zamýšlená průmyslová výstavba, která neumožňuje rozšiřovat zázemí festivalu a předcházející tři roky nevlídného počasí, které mělo za vinu znehodnocení areálu – to vše je důvodem přesunutí festivalu.

Místo konání je situováno do přírodního areálu ve Vesci u Liberce. Klidné a prostorné prostředí s veškerou infrastrukturou, parkovacími místy a v neposlední řadě s nádherným výhledem na majestátní Ještěd, je jako stvořené pro pořádání velkých akcí, jakou Benátská noc je.

HEADLINER = "NÁVRAT KE KOŘENŮM"
Pořadatelé vyvinuli maximální úsilí k zajištění hvězdného zahraničního interpreta. Mimo jiné oslovili tyto hvězdy: Sting, Bryan Adams, Lenny Kravitz, Eric Clapton, Elton John... Nicméně se jednání táhla jak letošní zima a organizátoři nemohli z důvodu časové tísně čekat na výsledek zdlouhavého vyjednávání.

Organizátoři proto zalovili v místních vodách a povedlo se jim „ulovit“ něco, co se ještě žádnému tuzemskému festivalu nepodařilo a ani nepodaří. Těšit se můžete na DANIELA LANDU, JAROMÍRA NOHAVICU, SKUPINU KABÁT a jako zahraniční bonbónek k již potvrzeným Sunrise Avenue a Gamma Ray ještě organizátoři přidali srbského hudebníka EMIRA KUSTURICU.
 

Reakce fanoušků na sebe nenechaly dlouho čekat a např. facebook je již nyní plný pozitivních i negativních názorů a komentářů. Zajímavý je určitě i fakt, že zpráva o přesunu Benátské noci přichází ve stejný týden, ve kterém má shodou okolností poprvé proběhnout i dosud největší liberecký festival Liberec Fest 2012. Zda-li je přesun Benátské noci do Liberce krokem šťastným, ukáže až čas. Pro nás - liberecké hudební fanoušky a nadšence - je ale tato zpráva určitě pozitivní a můžeme jen doufat, že se festivalu v městě pod Ještědem zalíbí a nezůstane jen u prvního ročníku!

Komentáře

nevim no

Mně právě příjde to že je to v LBC jako asi největší negativum..:)

Co je na tom pozitivniho??

Kazdopadne Benatska to muze zabalit a stat se obycejnym vidlackym festem..:D

Pozitivního na tom je např.

Pozitivního na tom je např. to, že v Liberci bude festival. Program a dramaturgii jsem v článku nehodnotil, to už je na návštěvnících.