Iron Brod Fest přivítá Imodium i zahraniční hosty

Iron Brod Fest přivítá Imodium i zahraniční hosty

Třetí ročník železnobrodského open-air festivalu se bude konat stejně jako minulý rok ve skautském areálu plném zeleně a přírody. Organizátoři si tentokrát vytkli cíl přivézt do Železného Brodu aspoň jednu kapelu slovutnějšího jména. Těmi jsou broumovští Imodium, kteří se už několik let drží na špici české rockové scény.

Kapela Imodium se již několikátý rok umísťuje na vrcholných místech hitparád, jezdí turné a válcují českou rockovou scénu. Za sebou mají i předskakování Avril Lavigne ve vyprodané O2 Areně nebo slavným Simple Plan. Kapela v roce 2007 převzala cenu za 3. místo v kategorii Objev roku v anketě prestižního časopisu Report – Žebřík. Stejnou anketu letos vyhrála v kategorii Nejlepší videoklip roku, což jenom dokazuje jejich neutuchající touhu dostat se dál. Svojí energickou show tak přivezou i do Železného Brodu a určitě je na co se těšit.

Ze 2/3 zahraniční kapela. I tak by se dali popsat Wonderdust – izraelsko-pražské zjevení roku 2011. Skupina v čele se zpěvačkou a skladatelkou Alexandrou Yukelson, byla založena poté, co se Alexandra a producent Lee Miller (elektronika) rozhodli odejít od svých rodin a prací v Izraeli, a začali pracovat na svém opravdovém životním snu - hraní po celém světě. V Praze se tak spojili s kytaristou Kryštofem Bernatem a ovlivněni nespočtem interpretů (mj. Ray Charles, Jimi Hendrix, Michael Jackson nebo The Prodigy) se vydali vstříc hudebním vodám.

To samozřejmě není vše, mezi další kapely se řadí punk-rockeři Bonebroke, šílenci z Morokweng nebo Rain, kteří letos vydali chválenou desku „Cesty za sny“. Dále se můžete těšit na školu hraní na bicí, baskytaru i kytaru v podobě hardrockem osvícených Silent Session, rock’n’rollařů Sapiens z Bíliny nebo téměř domácích vycházejících hvězd Těsně Vedle. Pro místní fanoušky bude jistě také zajímavé vystoupení kapely Adaptace, která se dala po více než deseti letech znovu dohromady.

Novinkou na festivalu bude skromná "Akustická stage" na které se, jak z názvu patrno, předvedou hudebníci na akustické nástroje, a to především drnkálisti s kytarami. Prozatím se v rámci této stage můžete těšit na místního kytarového guru Tomáše Holého, Kubu Lindnera nebo unplugged sety kapel Hangover Painters a In Touch. A vstupné? Krásných sto korun českých.

Nezapomeňte si tedy zapsat do diáře: 19.května 2012 – IRON BROD FEST 3.0 v Železném Brodě!

Facebook event: https://www.facebook.com/events/175143159263140/

Web: http://www.ibfest.cz

Fotogalerie: 
Imodium
Hangover Painters
Iron Brod Fest 2011