Křest CD Rain - Cesty za sny + In touch + Silent Session

Křest CD Rain - Cesty za sny + In touch + Silent Session

V sobotu 14. Ledna proběhl v Libereckém Rock-Pubu křest desky kapely RAiN. Deska nese název "Cesty za sny" a právě sobotní akce naznačila, že o této nahrávce se teď minimálně nějakou dobu bude mluvit ...

 

Do rock-pubu jsem dorazil krátce před 20. hodinou. V hracím prostoru se již připravovala kapela In Touch, kterou asi nemusím blíže představovat vzhledem k jejich úspěšnému loňskému EP. Jak to tak u první kapely večera bývá, chvíli trvalo než se vyladil zvuk a několik prvních skladeb "to byl docela bordel". Potom se ale vše vyladilo a přibližně po první třetině koncertu už si mohl In touch vychutnat i největší zvukový hnidopich. Překvapilo mě, že lidé moc nereagovali. Podle mě jsou In Touch pro jejich energičnost ideální kapela na rozjezd parádního večírku, ten večer to ale bohužel moc nefungovalo.

Jako druhá kapela nastoupila křtící kapela RAiN. Raini měli od začátku výborný zvuk. Po druhé skladbě, skoro sedmiminutové Řece, proběhl křest CD "Cesty za sny". Kmotry se stala kapela Silent Session. Mě osobně nová tvorba Rainu hrozně baví a zaslouží si mnohem větší pozornost, než se jí z pohledu realisticky smýšlejícího muzikanta nejspíš opravdu dostane. Hned od začátku reagovalo dost lidí a netrvalo dlouho a před Rainama se vytvořil slušný kotlík, který vydržel až do konce. Nejprve se hrály skladby z nového CD a po nich bylo přidáno ještě pár starších fláků jako Černobílej svět, Čína, Vlastní svět a nechyběl ani Tvor z hor. Lidé Rainy hned tak pryč nepustili a tak ještě přidávali.

Poslední vystoupila Turnovská kapela Silent Session s výborným Pepou Cigánkem za bicíma a s mistrem basu Leošem Gerlichem. Ani melodická část kapely ale nejsou žádní amatéři a tak pro milovníky precizního hraní bylo zakončení večera určitě super zážitkem. Nemohl jsem se ale zbavit dojmu, že někdy byly skladby až moc překombinované, což mě tolik nebavilo. Stačilo ale zaměřit se na jednotlivé nástroje a hned bylo každému jasné v čem je síla Silent Session - preciznost, preciznost a zase preciznost. Bohužel jsem asi v půlce setu musel odejít a tak nemůžu hodnotit tak objektivně jako předchozí kapely.

Křesty bývají super akce a ne jinak tomu bylo tentokrát. Za sto peněz 3 kapely, které dle mého názoru patří k těm lepším na liberecku. A to vše v parádním "rokáči" v centru Liberce. Ideální večer.

 

 

Komentáře

Byl to moc povedeny vecer -

Byl to moc povedeny vecer - na kterej budem dlouho vzpominat... vic takovych akci