Kobylky a Navigátoři!

Zdravím všechny čtenáře lbcmusic!

Po dlouhý době jsem se rozhodl napsat pár slov o 2 hudebních událostech z minulého týdne. První akcí na kterou jsem se vypravil bylo výročí country grupy Grasshoppers, kterou jsem nikdy předtím neslyšel - a jako country neználek a odpůrce (Michalů Tučnejch a spol.) jsem byl zvědav, zda se mi to bude líbit. No a návštěvy nelituju ani v nejmenším. Byl to nářez jako prase =) Grasshoppers si připravili perfektní playlist a (i přes nějaká ta zapomenutá slova, nějaké ty zapomenuté tóny) vtáhli všechny diváky někam na západ, kde se kolty nosí proklatě nízko a kde jako dopravní prostředek slouží kůň a nebo bourák, co žere minimálně 20l/100km =) Mě jako necountrystu to bavilo moc, tudíž doporučuju  (všem fandům i nefandům country, kteří Grasshoppers ještě neviděli/neslyšeli) navštívit jakékoli příští vystoupení této bandy! Určitě to bude stát za to ;) P.S. Hostem na této akci byla Nela Sasková (student ZUŠ Jabloňová), která zde zahrála se svou na rychlo sestavenou kapelou 4 písně a tímto jí posílám ještě jednu pochvalu, protože já umět ve 14 letech takhle zpívat, asi bych měl dneska trošku větší sebevědomí :)

Druhá hudební událost, kterou jsem navštívil, byl koncert soul-popové grupy Navigators. No a návštěvy týhle akce jsem nelitoval už vůbec, protože to byl nářez jako dvojitý prase =) Kdo zná kapelu a viděl jí naživo, ví o čem mluvim. Jejich cca hodinovej playlist neměl slabšího místa a krom toho, že to byla výborná muzika zahrána výbornejma muzikantama, byla to i show. O show se postaral hlavně frontman Jan Pospíšil, který se nebál jít mezi lidi a narušit tak pomyslnou bariéru mezi pódiem a publikem.. Vrcholem vystoupení pro mě byla píseň Do Something a nejlepším článkem (respektive nejlepšími články) pro mě byli baskytarista Adam Stivín, český "Stíví" Martin Svátek a již zmíněný Jan Pospíšil. Kapela měla díky bohu vlastního zvukaře, a to ne leda jakého - Martina Poštu, a proto to byla lahoda pro posluchačské uši ;) Po Navigators přišli na scénu numetaloví Last Station, kteří mi sice byli sympatičtí svou dravostí, melodičností a nářezovostí, bohužel zvuk byl tak z ******, že jsme po pár písních opustili sál a já poté i celou akci. Nicméně Navigators za jedničku třikrát podtrženou s nekonečno hvězdičkama =) 

Co si odnést z mého článku? Až budete mít příležitost, zajděte si na Grasshoppers i Navigators, Grasshoppers vás pohladí po duši jako taková "sešlost kamarádů, co si hrajou jen tak pro radost" a Navigators, jako absolutní top v tomto žánru u nás, vám elegantně nakopu zadnici tak, že budete mít parádní vzpomínky, ale nic vás nebude bolet..

 

Grasshoppers http://bandzone.cz/grasshoppers

Sestava: Jan Prchal (bicí), Marek Čechák (klávesy/housle), svérázní frontmani Jirka Kryspín (zpěv & kytara) a Ondřej Pomeisl (zpěv, kytara, mandolína), Claudie Rakušanová (zpěv), Tomáš Zenkner (kytara, baskytara) a sličná baskytaristka Kateřina Hercíková.

Navigators http://www.navigators.cz/rs/

Sestava: Erika Fečová (zpěv), Jan Pospíšil (rap), Martin Svátek (zpěv), Tomáš Konůpka (bicí), Adam Stivín (baskytara), Jiří Štarha (kytary) a Michal Kubelka (klávesy).