Meredith Hunter: nehrajeme zadarmo. Zatím si to sami platíme :)

Meredith Hunter: nehrajeme zadarmo. Zatím si to sami platíme :)

Ve dnech 22. - 23. června proběhne na libereckém výstavišti již čtvrtý ročník Street Party. Zatímco páteční večer zahrají rockové kapely, ten sobotní bude spíše ve znamení taneční hudby. Kromě Dusty Kate a několika revivalových kapel zahrají v pátek také libereční Meredith Hunter.

Pro začátek se představte...

Takže zleva (viz fotka) Jeremy H!, Swobi, Majkl, Káňa a Sonny, a jsme Meredith Hunter.

Víte ještě, jak jste se dali dohromady? Máte už za sebou nějakou společnou historii?

Zdenda: Já začnu, já jsem se na tuhle otázku trošku připravil. (smích) První jsme se dali dohromady tady s Péťou, to mohl být podzim 2009. Pak jsme asi rok fungovali, ale nakonec jsme to rozpustili a znovu jsme se dali dohromady v novém seskupení na teď podzim roku 2011. Zajímavá historka je to, jak jsme se vlastně potkali s Jardou… Jardu mi doporučila jedna kamarádka v posilovně… (smích) tak jsme si zavolali, no, a byli jsme tři. Pak mi jeden pacient v ordinaci doporučil Michala jako zpěváka.

Swobi: Zatím jsme stihli tři koncerty, jeden ve Vlaku, jeden v Castě a jeden na Šutru. No a 22. června hrajeme na zatím největší naší akci, StreetParty na Libereckých výstavákách, tak určitě přijďte.

Zdenda: A to kdyby to bylo na nich, tak je těch koncertů ještě míň.

Takže říkáš, že kapelu nejvíc táhneš vlastně ty?

Zdenda: Teď už hlavně manažersky. Já jí táhl dřív, víš, když tady ještě nebyla demokracie.

                Teď už se mu do toho prej moc serem.

Zdenda: Teď je tedy taková spíš multipluralita, a to je nahovno.

Hádáte se v kapele hodně?

Zdenda: Jo, to je důležitý se hádat. Ale jako nehádali jsme se vždycky, dokud jsme třeba byli jenom čtyři v kapele, tak to byly zlatý časy. Ale teď, když je nás pět, tak to je strašný (smích). Tehdy jsme za jednu zkoušku měli třeba písničku, až pět… a pak přišli tadyty „virtuózové“, co dělaj že jako rozuměj hudbě.

A nějaké hudební vzory máte?

Tak hlavně Kaťáci, Katapult.  A já teda samozřejmě Rytmuse.

Zdenda: Ale tak Tomáš třeba poslouchá Korny, já Limp Bizkit, Péťa Systém Of Down, Slipknot, tadyten je úplně jinde…

Majkl: Třeba Avenged Sevenfold, začínal sem na Kissácích, AC/DC,…

Takže stylově se sami řadíte kam?

Majkl: Tak dá se říct, že hrajeme něco jako nu-metal. Ale spíš je to takovej crossover, takže krademe skoro od všeho…

...kradete?

Majkl: To jsem řekl? Samozřejmě že nekrademe teda… (smích) … ale snažíme se tak dělat něco, co tady v Čechách moc vlastně nefrčí, už vůbec ne tady na Liberecku.

Zdenda: No protože tady v Liberci jsou hlavně tak ty punkový kapely, pak hardcorový kapely a mezi tím nic moc jako není. Takže se snažíme nějak zaplnit tu mezeru.

Třeba ty pop-punkový kapely jsou vůbec zvláštní, už jenom to spojení těch slov, „pop“ a „punk“. Ale fanoušci to berou, hlavně fanynky žejo.

Swobi: A my hlavně chcem dostat ženský.

Majkl: No jasně, všichni hrajeme pro ženský. Kromě Zdendy.

Zdenda: Já ne, já jsem zasnoubenej, šťastně.

Majkl: Ale to odhání fanynky, víš o tom…

Zdenda: Já bych byl třeba úplně spokojenej, kdybychom byli taková lokálně známá kapela. To znamená Liberec až po Vratislavice.

Máte rádi některou z Libereckých kapel?

Tak třeba Krucipusk, ale to už asi není úplně jenom liberecká kapela. Jinak Vetrol, Sleazy, to je tady takovej ten střední proud.

Petr: Ještě RAiNi, ne?

Zdenda: Jinak je to tady holt hrozně odstrčený. Buď je tu vyloženě měkká muzika, nebo vyloženě tvrdá. Takže chceme být takovej ten svěží dech liberecké scény.

Jak jste spokojeni s přístupem a celkově s libereckými kluby?

Jo, vesměs jo. Ale záleží často na zvukaři, kterej dokáže kapelu buď vytáhnout, anebo úplně potopit. Samozřejmě to ale stojí nejvíc na samotný kapele.

Jinak je tu klubů dost, hlavně ten Vlak, zaplať pánbůh za to, že tu je. Ale Jablonec je třeba celkově lepší.

Myslíte si, že je snadné získat na liberecku fanoušky?

Zdenda: Nikde to není lehký. Je to určitě o stylu, pokud je ti 17 a hraješ pro tohle publikum, tak ty lidi na to maj taky víc času. A všichni jsme žili hudbou nejvíc na gymplu nebo na vejšce. Pak dotáhneš svoje kamarády a tahle šuškanda funguje líp.

Majkl: Moc lidí podle mě nechodí na tu tvrdší muziku. Hodně choděj lidi na ten pop-punk a ty drum’n‘bassy, tam je vždycky narváno, ať už se hraje cokoliv.

Zdenda: A na hip-hop se tu hodně chodí. Rozmohl se nám tu takový nešvar … (smích) Ale zas na druhou stranu, když ty kluci makaj a dávaj do toho co můžou, tak proč ne.

Zatím teda neútočíme na srdce sedmnáctiletých holek, ani plakáty nad postelema si nikdo nelepí. Ale chtěli bysme. Jinak působíme skromným dojmem. Já myslím, že skromnější už bejt nemůžeme.

V blízký době plánujeme hrát na Street Party na výstavákách a pak bysme chtěli tu naší úžasnou zábavu nahrát.  Hrajeme čistě vlastní skladby, ale máme i jeden cover. A nehrajem zadarmo. My si to platíme.

Majkl: Chtěli jsme ještě zcoverovat Limp Bizkit, ale pak jsme si řekli, že bysme zcoverovali radši nějaký starší pecky. Třeba řev v jeskyni nebo tak. Ale máme dost vlastních skladeb… měli bysme teda víc, kdyby do toho někteří nekecali (smích).

Chtěli byste na závěr něco vzkázat svým fanouškům?

Majkl: Josefe, Petře, Karolíno, Míšo.. .přijďte na koncert.

Zdenda: Tolik jich zas nemáme… (smích)

Majkl: Ještě pro Zdeňka: přijď, v pátek hrajem.

Zdenda: Choďte do rockových klubů. Kupujte si CDčka. Nestahujte. Stahování je krádež. Stahování zabíjí Pepu Vojtka.

Fotogalerie: 
Meredith Hunter: nehrajeme zadarmo. Zatím si to sami platíme :)
Meredith Hunter: nehrajeme zadarmo. Zatím si to sami platíme :)
Meredith Hunter: nehrajeme zadarmo. Zatím si to sami platíme :)
Meredith Hunter: nehrajeme zadarmo. Zatím si to sami platíme :)
Meredith Hunter: nehrajeme zadarmo. Zatím si to sami platíme :)