Monkey Business zařádili s PSH

Monkey Business zařádili s PSH

V sobotu 10. března odstartovalo na pódiu jabloneckého Eurocentra společné turné Monkey Business a Penerů strýčka Homeboye. Začátek byl ohlášen na 20:00 a v tuto dobu sál zaplňovalo nemnoho různogeneračních hloučků. Od teenagerů, přes lidi do třiceti let až po návštěvníky nad čtyřicet. Těžko jsem věřila, jak málo Severočechů zavítalo na slibně vyhlížející akci.

Zhruba od čtvrt na devět celý koncert rozjížděl DJ Mike Trafik. Nedočkavé publikum se snažil ukonejšit, mimo jiné, známými hity od Michaela Jacksona či Black Eyed Peas. Přesto kolem deváté hodiny, po několíkátém diváckém vyzvání k příchodu kapel, atmosféra houstla. Po deváté však organizátoři zatáhli před pódiem závěs a za spuštění dramatické hudby se všichni diváci přesunuli blíže k pódiu. Po nedlouhém čekání byla opona spuštěna a objevila se sestava Monkey Business v extravagantních modelech. Tonya Graves zářila coby zdravotní sestra v latexových minišatičkách, Roman Holý, Ondřej Brousek a speciální host - perkusista - Adam Koller se oblékli do kožešin, Matěj Ruppert přiskákal v šusťákovém kompletu a tomu všemu vévodili kytaristé - Olda Krejčoves v dlouhých bílých šatech a Pavel Mrázek v krátkých šatech s květinovým vzorem. Jak je u Monkey Business zvykem, začali s plnou vervou a všechny příchozí okamžitě vtáhli do své show. Nezastavitelný Matthew Ruppert střídal jednu taneční kreaci za druhou a přítomné diváky uchvacoval také zpěvem. Ukázal se jako zdatný operní pěvec, když program večera ozvláštnil italsko-německou árií. Zvlášť musím vyzdvihnout bravurní imitaci italštiny.

Po několika písních Monkey Business přizvali PSH. Tedy MC´s Oriona, Vladimira 518 a DJ Mika Trafika. Ti se stali na poměrně dlouhou dobu hlavními protagonisty a kapela Monkey Business jim zajišťovala naprosto skvělý doprovod. A to nejen hudební, ale díky Matěji Ruppertovi i bavičský. Šusťáky vyměnil za basketbalový dres, ke kterému si nezapomněl nasadit kšiltovku a také svůj projev stylizoval do typického "hip-hoperského". Peneři strýčka Homeboye část publika zaskočili svými obhroublými texty. Koncertu se však zúčastnili diváci, kteří přišli právě kvůli české rappové legendě. Víc jak pět let již dráhu PSH příliš nesleduji, a tak i mě překvapilo, jakým směrem se ubrala tvorba mé dříve favorizované skupiny. Texty jsou přehlceny sprostými slovy a hlubší myšlenka ve většině chybí. Jak jsme se dozvěděli již z prvních songů, jsme obklopeni špatnou hudbou, texty o ničem, kluci z PSH jsou pořád, mírně řečeno, v háji. Ti, kteří přišli kvůli Monkey Business, sem tam pobavil Matěj Ruppert, ale také často zesměšňovaný rapperský projev, nejen účinkujících, ale i přítomných hip-hopových nadšenců. PSH zahráli známé pecky jako Penerský dezert i novější skladby 1985Vim já?, H.P.T.N. a také věci, na kterých se podílel Roman Holý, Podpantoflák nebo Co bude až nebude rap. Kapela Monkey Business v prostoru věnovaném PSH skvěle zvládala svou roli doprovodného tělesa, ale po rapperské sérii se opět chopila otěže a zahrála ještě několik svých hitovek. Po hlavní části koncertu následovaly přídavky obou seskupení. PSH se rozloučili asi nejznámější písní Praha ve zremixované verzi. Monkey Business vystoupení zakončili vysoce oceňovaným songem Piece of my life.

Všichni, kdo přišli, zažili neuvěřitelnou show plnou vtipu a výborné muziky. Spojení Monkey Business a PSH splnilo očekávání a bylo rozhodně ku prospěchu Penerů, jejichž tvorba se tak stala, vedle vynikající funkové kapely, pro žánrově jinak zaměřené diváky stravitelnou.

Fotogalerie zde (Eurocentrum)

Komentáře

Report z Libereckého deníku

REPORT: PSH i Mankáči nakonec dali i svoje největší pecky
http://liberecky.denik.cz/kultura_region/psh-i-mankaci-nakonec-dali-i-sv...