Muerti - Konec hodnýho chlapce

Jak jste si u nás mohli přečíst v reportu, jablonecká oi-punková banda Muerti vypustila do světa svoji druhou placku s názvem Konec hodnýho chlapce. Ponechme stranou, zda chlapec byl vůbec někdy hodný, ale jestli byl, tak teď už opravdu není. Na albu se dle oficiálního popisu nachází: „13 nadupanejch válů, jeden „crazy bonus“ a taky dva speciální pozdravy od samotnýho MUERTIHO.“ Celková stopáž je necelých 37 minut řízného oi-punku a CD vyšlo pod DSR Music, což v překladu znamená DIY a za finanční pomoci svých nejvěrnějších fanoušků…

Obecné představení téhle placky je za námi, takže se na ni pojďme kouknout pěkně zblízka. Úvodní song by se s klidem mohl stát hymnou všech pátečních kaleb, přeci jenom refrén Chceme pít a dělat bordel se vám hodně rychle dostane pod kůži, takže se za chvíli přistihnete při pobrukování s kapelou. V druhém válu s názvem Kšandy, boty, tetování se dozvíme, že kluky stále baví to, co před lety. Třetím flákem je první pozdrav od Muertiho, následuje óda na jeden z nejuniverzálnějších nápojů dnešní doby lidově známý jako A.L.P.A., po téhle úsměvné písni následuje věc už méně veselá 12 hodin, i když asi ne všichni makáme 12 hodin denně, tak i těch 8 a půl strávených v práci stojí za… V pořadí šestou písní jsou Barflies, kde kluci dávají jasně najevo svojí přízeň k Bohemce z Vršovic a St. Pauli (pro neznalce – jedná se o jeden fotbalový klub z ČR a druhý z Německa). Potom následuje věc ze života Zlej!, každý nejspíš známe situaci, kdy se to přežene s množstvím alkoholu v krvi a člověk není zrovna nejpříjemnější a všechny posílá do jistých končin. Osmou romantickou písní je Antifascist Oi!. Myslím, že název mluví za vše. Devítka je opět věcí méně veselou – Johanka z parku, která díky nepřízni osudu propadla drogové závislosti. Po Johance následuje Blbej den, další životní situace, která určitě potkala každého z nás. Den kdy je vám ze všeho špatně, nic se vám nechce a všechno vás s..e. Pak následuje další pozdrav od Muertiho a po něm další vypalovačka, která by se mohla stát hymnou všech, které baví dělat Půlnoční riot v ulicích měst. Údajně nešťastnou 13tku dostal song Unite and Win, který pojednává o tom, že není důležité zda jsi punkáč, rudeboy, rasta nebo skin, důležité je to, co nás spojuje. Třetí píseň od konce má název Muerti army a na tomhle počinu je více než sympatické, že je celý věnovaný fanouškům, kteří se starají o atmosféru pod pódiem a pokud je to v jejich silách, vždy podporují kapelu. Předposlední Walk on je rozdělená na dvě části, první je zpívaná anglicky, v té druhé se pak zpívá to samé v češtině. Pro upřesnění Walk on je závěrečná pasáž ze známého hitu You'll Never Walk Alone. Poslední skladbou je humorná A co ty?

Ptáte se co já? Tak já jsem z téhle placky nadšen a určitě bude vysoko figurovat v mém osobním žebříčku nejlepších CD, co tuzemská scéna v současnosti produkuje.