Na letošní Benátské noci vystoupí i liberecké kapely

Na letošní Benátské noci vystoupí i liberecké kapely

Už příští týden, 27. – 29. 7. 2012, propukne jubilejní 20. ročník rockového festivalu Benátská noc, tentokrát nově v libereckém sportovním areálu ve Vesci, místo již tradiční Malé skály v Českém Ráji. Tento krok ze strany pořadatelů, provedený především kvůli stížnostem z okolí a logistickým problémům, má již dnes své příznivce i odpůrce. Co však nelze popřít, je fakt, že Liberec v následujícím týdnu čeká jedna z bezesporu největších kulturních akcí letošního roku.

Mimo velkých a známých interpretů na letošním ročníku festivalu vystoupí také několik regionálních kapel:  „S The Scoffers se na Benátskou noc chystáme s velkym grungovym nářezem. Zahrajeme celý DEMO s ochutnávkou novějších songů. Příležitost zahrát si na festivalu takovýho jména bereme jako start do další etapy vývoje The Scoffers“, říká Tomáš Pospíšil, frontman mladé liberecké kapely The Scoffers, vítěze soutěže Stárplej. Kromě nich mohou liberečtí patrioti na pódiu vidět také kapely Post Pubescentos, jablonecké Exots, Hush nebo dnes již profláknutou kapelu Krucipüsk.

Hlavním lákadlem 20. ročníku Benátské noci ale bude především kanaďan Bryan Adams. Ten byl v České republice naposledy minulý rok, a stejně jako tehdy, i letos ho jistě bude čekat velké množství nadšených fanoušků. Vystoupí hned v první den festivalu, v pátek od tři čtvrtě na deset. Mezi další hvězdy patří například finové Sunrise Avenue, skvělí Gamma Ray, z českých pak například kapela Kabát, Daniel Landa, Jaromír Nohavica a spousty dalších skvělých muzikantů.

Kromě hudebního zážitku přichystali pořadatelé festivalu pro letošní rok návštěvníkům i spoustu dalších „vychytávek“. Jednou z nich může být stánek KFC přímo naproti hlavní stage, mobilní policejní služebna, závodní trampolína nebo odpočívadla a stánek Jack Daniels. V předvečer zahájení Benátské noci, ve čtvrtek, proběhne v areálu generálka v podobě Slovenského večera. Tam vystoupí další hvězdy, jako Tublatanka, Horkýže Slíže, No Name a další. Je tedy již zřejmé, že se návštěvníci mají rozhodně na co těšit…

Čtvrteční program (Slovenský večer)
Páteční program
Sobotní program
Nedělní program

Více informací naleznete na oficiálních stránkách festivalu.

Fotogalerie: 
Bryan Adams
Sunrise Avenue
Gamma Ray
Na letošní Benátské noci vystoupí i liberecké kapely

Komentáře

a taky Hush myslim

a taky Hush myslim

Moje chyba, omlouvám se :) už

Moje chyba, omlouvám se :) už jsem je doplnil