Post-hudba má nový videoklip a chystá desku

Post-hudba má nový videoklip a chystá desku

Co původně začalo jako snaha o nesmělý výkřik do noise-popového podzemí, získalo na konci roku 2012 mnohem pevnější a aktuálnější obrysy. Post-hudba připravuje debutové album Artefakty a pilotní singl Přístavy je jeho první oficiální vlaštovkou.

Kapela, která slouží jako důkaz toho, že Brno a Praha můžou být kamarádi, opouští špinavou DIY garáž a vydává se směrem k Londýnu. Svůj melancholický, přemýšlivý zvuk popisuje jako "existenciální pop", ve kterém rozvazbené kytary nahradila téměř trip-hopová vyklidněnost, nadále však platí, že tohle je záležitost spíš k poslechu než k tanci.

Vznik Post-hudby se datuje do pozdního léta 2011, kdy se nad jedním počítačem poprvé sešli zvukový architekt, producent a multiinstrumentalista Tomáš Havlen a skladatel, zpěvák a textař Dominik Zezula. Následovala dvě podomácku vydaná EP, přičemž to druhé, pojmenované Zvláštní láska na nás zbyla, zaujalo pozornost webu musicserver.cz a bylo oceněno v seriálu Nová generace. Od té doby kapela stihla řadu koncertů po boku Kittchena, Cermaque Cirkus či Tempelhof.

Produkce plnohodnotného debutu Artefakty se ujal Tomáš Sochůrek z pražského studia Jižák, v němž vznikla nejzásadnější díla české hip-hopové scény; klip k singlu Přístavy byl natočen v režii Michala Samira a Matěje Chlupáčka, jehož celovečerní filmový debut Bez doteku půjde do distribuce v lednu 2013.
Kapela je součástí ambiciózního projektu #novagenerace, který si klade za cíl přiblížit posluchačům mladou českou klubovou scénu.

Klip ke skladbě Přístavy oficiálně bude mít premiéru 4. prosince na bandzone.cz, celá deska bude následovat začátkem příštího roku.

Premiéra klipu proběhne na: www.bandzone.cz/posthudba

post-hudba na facebooku: http://www.facebook.com/posthudba?fref=ts

#novágenerace na facebooku: http://www.facebook.com/pages/novagenerace/266736870111767?fref=ts