Startuje pátý ročník Stárpleje

Chcete s vaší kapelou vystoupit na festivalu Benátská noc? Dokážete svým výkonem přesvědčit nekompromisní porotce a ještě k tomu všemu pobavit diváky? Pokud ano, tak právě pro vás jsou určeny předběžné informace o chystaném pátém ročníku soutěžního festivalu kapel STÁRPLEJ 2012. A jelikož se nám v minulých dnech podařilo navázat užší spolupráci s provozovateli klubů Vlak a Na Rampě, je velice pravděpodobné, že o vašich výkonech rozhodne třeba i někdo z týmu webu LBCMUSIC.CZ! Více info zde...


Stárplej je soutěžní festival převážně regionálních kapel, který se koná tradičně v jabloneckém klubu Na Rampě a ani v roce 2012 tomu nebude jinak. V dosavadních čtyřech ročnících zvítězily kapely Satanovy Mimikry (2008), Makovice (2009), Orfeus Beat (2010) a Post Pubescentos (2011). Poslední ročník výborně zreportovala naše redaktorka Jitka, můžete si přečíst, jak probíhalo např. finále soutěže.

Info od pořadatele:

Ahoj,

rozjíždíme přípravu na 5. ročník soutěžního festivalu Stárplej 2012. Do konce listopadu chceme zveřejnit propozice a podmínky. Uvítáme i připomínky účastníků předešlých ročníků či návrhy na možná zlepšení či změny, i když základní principy chceme zachovat.

V loňském roce vše fungovalo slušně, s jedinou výjimkou - u několika kapel jsme měli problém s nahrávkami – postižené kapely mají možnost účasti v novém ročníku bez účastnického poplatku :-)

Poplatek za přihlášku počítáme opět ve výši 500,- Kč. Částečně uhradí náklady za nápoje, nahrávky, ceny pro vítěze kapelových i individuálních cen ve všech kolech a finále, výrobu trik pro finále apod.

Podle počtu přihlášených budou stanoveny kola, porota, termín finále. Vítěz bude hrát na festivalu Benátská noc, další finalisté na festivalu v Dolánkách (dříve Folková noc), který bude mít od příštího roku folk-rockový charakter a naroste do dvoudenních rozměrů a většího významu a naše firma se podílí na jeho organizaci. Stejně jako minulí i noví finalisté i další účastníci jsou nebo budou nasazováni do programu našich klubů Rampa v Jbc a Vlak v Lbc.

Takže pište nám případné nápady a návrhy, můžete se i předběžně přihlašovat, oficiální výzvu vydáme do konce listopadu.

Martin Bauer st.
Klub Na Rampě