Sweet Children: hrajeme punkrock, ale chtěli bychom trochu přitvrdit

Sweet Children: hrajeme punkrock, ale chtěli bychom trochu přitvrdit

Už tuhle sobotu večer v libereckém Vlaku vystoupí progresivně metaloví IceFlame spolu s libereckou punk-rockovou kapelou Sweet Children. Na otázky ohledně kapely a sobotního koncertu odpovídali kytarista Aleš a baskytaristka Ála.

Ahoj! Můžete se na úvod trochu představit? :)

Tak ahoj. Jsme liberecko-karlovarsko-ústecká (převážně teda liberecká) punk-rocková kapela Sweet Children.

Na liberecké hudební scéně o vás zatím až tolik slyšet nebylo, jak dlouho už spolu hrajete?

Tak poprvé jsme se dali dohromady na hudební akci ve Lhotsku, kde vznikla i naše historicky první nahrávka. Původní název pro kapelu byl By The Way, ale už tehdy jsme to zase změnili. To jsme si i poprvé zahráli před publikem, ve složení kytara-basa-bicí, to bylo v létě 2010. Později na koncertě v Sebuzíně s náma začal hrát kytarista Martin, během pár měsíců ho ale nahradil na sólovou kytaru Aleš. Ten i zázračně odehrál hned týden po nastoupení do kapely koncert ve Vlaku spolu s Feel The Rock (dnešní IceFlame). Při dalším vystoupení, na plese ZUŠ Jabloňovky, dokonce na pódium přiletěla i podprsenka.

Měli jste za tu dobu nějakej koncert, kterej byl nějakým způsobem vyjímečnej?

No hned druhej den po Vlaku jsme vystupovali v Rock Pubu. To byl úplně nejhorší koncert v naší historii. Zvučili jsme si to tenkrát sami, takže to stálo za hovno.

A nejlepší akce byla asi v raspenavský hasičárně, bylo to v rámci slavností, takže všichni byli ožralí a to je pak vždycky nejlepší publikum :D.

A vlastně teď poslední akce byla na doskočišti můstku na Ještědu u příležitosti otevírání zimní sezóny.

Jaké máte vztahy uvnitř kapely? A jaké to je, bejt jediná holka mezi tolika klukama?

Uvnitř kapely máme skvělou partu, která si ve většině věcí rozumí. Jsme hlavně kamarádi.

A: No je to super, bejt jediná holka v kapele, většinou si prosadím co chci, kluci mi nosej kytaru, aparát a tak :D. Já zas za to musím semtam něco uvařit no...

Třeba nějaký hudební vzory máte?

Zatím se na naší tvorbě nejvíc odráží třeba Green Day nebo SUM41, takže zkrátka takovej punkrock. Kluci by chtěli pořád přitvrdit, já se tomu přímo nebráním, kloním se k něčemu jako Foo Fighters nebo Pearl Jam, ale nemáme na to zatím moc hlas. Ale kdo ví, třeba se časem někdo další z kapely rozezpívá. Hlavně se teď nejvíc snažíme zaměřit víc na vlastní tvorbu.

A jak se těšíte na sobotní koncert?

No těšíme se strašně :), už se nemůžeme dočkat. Ála se třeba pořád nemůže rozhodnout, co si vezme na sebe, aby moc nestrhávala pozornost od nás ostatních. S IceFlame se dobře známe, takže to bude pecka.