Ulicemi Jablonce se ozýval Žlutý štěkot

Ulicemi Jablonce se ozýval Žlutý štěkot

Přestože kapela Žlutý Pes oslaví v létě své 34té narozeniny, za celou dobu své kariéry v Jablonci nehrála. Svou premiéru si Ondřej Hejma spolu s kapelou "odštěkal" právě ve čtvrtek 22. března, kdy Na Rampě v Jablonci dokonce zahájil celorepublikové turné. Koncert se konal v rámci Euroregion Tour, veletrhu cestovního ruchu, jehož podstatná část se odehrála o víkendu v sousedním Eurocentru.

To se částečně odrazilo i na skladbě publika. Hned po příchodu do sálu jsem si nemohl nevšimnout množství obleků, bylo tu ale také plno Ondřejových vrstevníků, kteří přišli na Žlutého Psa zavzpomínat. Škoda, že o koncert neprojevila takový zájem mladší generace, určitě by neprohloupila -- kromě tradičních hitů nabídla kapela i mnoho coverů známějších hitů.

A to třeba hned na začátku. Psi zahájili koncert coverem Jimiho Hendrixe, který už na úvodu zvedl většinu návštěvníků pod pódium. Skalní fanoušci Žlutého Psa si přišli na své hned vzápětí, kdy kromě méně známých hitů jako Harašení zazněla i nejslavnější pecka, Modrá je dobrá. Následovaly další všeobecně známé hity, prokládané covery těch ještě známějších -- z těch za zmínku stojí hlavně skladba Free Bird od kapely Lynyrd Skynyrd, kde se vyřádil nejen Ondřej, ale i klávesák a především oba dva kytaristi. Třetí "něžná" kytara, kterou svírala v ruce jediná žena kapely, však rozhodně nezůstávala pozadu... a jak řekl Ondřej, rock'n'roll je dílo satanovo a kam čert nemůže, tam nastrčí ženskou :)

Koncert za to stál a kdo nepřišel, ten prohloupil. Oproti starším koncertům (které se přiznám, že znám jen ze záznamu :)) kapela lehce vyměkla, po těch letech se však není čemu divit. Přesto výkon, který Žlutý Pes předvedl, byl nad všechna moje očekávání -- kytary ve Free Bird mi doslova vyrazily dech. A tak to má být :)