Vlak dojel do cílové stanice

Vlak dojel do cílové stanice

Zvěsti o konci klubu Vlak se již nějakou dobu šíří mezi lidmi. Bohužel je musíme potvrdit a rovnou vám zde přinášíme informace přímo od zakladatele a provozovatele klubu Martina Bauera st.:

Ukončení provozu klubu Vlak v Liberci - Harcově

Před více než šesti lety jsme se rozhodli  ve firmě Sundisk, že v Liberci na Harcovských kolejích Technické university vybudujeme a budeme provozovat  klub, nejen hudební, který bude mít podobný program jako  jablonecká Rampa,celostátně proslulý klub, kolem kterého se pohybujeme od jeho počátku v r. 1996. Bonusem mělo být stálé publikum v okolí ubytovaných vysokoškoláků (studenti vždy tvořili významnou část návštěvníků Rampy). Podobné zařízení v Liberci chybělo a bude chybět i po uzavření Vlaku  – prostor, kde je pódium pro kapelu libovolné velikosti, slušné  klubové  zázemí a kapacita nad 120 návštěvníků.  Rozjezd v roce podivného libereckého MS v lyžování trval déle, vlastně celá první sezóna byla rozbitá. Poté se ale začalo vcelku dařit, alespoň programem a ohlasy.

Klub Vlak si získal své jméno mezi muzikanty z celé země a hlavně regionálními – málokde si liberecké a další kapely zahrály tak často a na slušný aparát.

Rozhodujícím impulsem ke konci klubu je neprodloužení  nájemní smlouvy ze strany Technické university. O setrvání klubu v Harcově není ze strany Technické university zájem, přestože jsme splnili podmínky úpravy provozu, projednávané v lednu po první vlně kampaně proti klubu, čertví odkud vedené.

V této situaci jsme se rozhodli dál nebojovat a přistoupit na uzavření klubu, který po celou dobu existence navíc finančně dotujeme z jiných provozů, k 30.6. 2013.

Klub nám ve své době dělal radost, už jeho budování v devastovaném prostoru po bývalé diskotéce bylo zajímavé. Vlak přivážel pro náročnější publikum spoustu zajímavých kapel a byl i zázemím pro studentská setkání, divadelní spolky, přednášky s projekcí apod.

Uvažovali jsme alespoň o závěrečném koncertu – pokud by k němu ještě došlo, dáme vědět.

Jinak věřme, že v tak velkém městě, jako je Liberec, podobný klub znovu vznikne a rádi se případné iniciativy k tomu vedoucí zúčastníme.

 Vlak jsme ale byli bohužel nuceni odstavit na vedlejší kolej.

 

 

Za zakladatele a provozovatele Klubu Vlak, společnost Sundisk s.r.o.

Martin Bauer st.