Vlakem opět zněly punkové písně

Vlakem opět zněly punkové písně

Tak po pekelné středě na Agnostic Front jsem si k pátečnímu večeru dal koncík v libereckém Vlaku. A jaké že bylo složení pátečního menu? Jako předkrm vystoupili ATD, hlavní chod byl v podobě Zakázanýho Ovoce a jako dezert přišlo Totální Nasazení.

Jak je již napsáno v úvodu, v pátek k nám zavítali pražští Zakázaný Ovoce a slánští Totální Nasazení v rámci svého Final Tour a jako hosta si vybrali kapelu ATD. Do Vlaku jsem jako již klasicky přišel o něco dříve, abych si dal ňáký to pivko, pokecal se známými a řádně se aklimatizoval. Žel bohu tento večer jsem se aklimatizoval až moc, tudíž se tento report nerodí zrovna lehce:d. 

No co kdo se bojí nesmí do lesa, tak zkusím zapátrat ve vybrakovaných vzpomínkách a aspoň malinko se s vámi podělím o páteční zážitky. 

Vše vypuklo zhruba kolem deváté hodiny večerní kdy do strun vydávající hluk hrábli ATD. Kluky jsem viděl nedávno s Look-out! a působili na mě tak nějak nemastně, neslaně. Takže jsem si říkal jestli se mi teď budou líbit více, bohužel nestalo se tak a opět mě kluci nezaujali. Ne snad, že by to byli špatní muzikanti, či to nějak flákali, ale prostě a jednoduše jejich tvorba není úplně můj šálek čaje.

Jako druzí přišli na řadu hudebníci ze ZO. Kluci nám přijeli představit svůj nový přírůstek do rodiny Život se tě neptá. Ještě před vypuknutím tour bylo možno naposlouchat si pár nových fláků na jejich bandzounu.  Tudíž se každý návštěvník mohl naučit novinky, aby tam pak nestál jako Y. Od pro mě historického koncertu v KÚD ušli kluci už pěknou cestu, což bylo znát jak hudebně, tak na pódiovém projevu a vlastně i na aparátech.

A cože nám to Ovoce naservírovalo? Vezmu to pěkně od nejnovějších věcí po nejstarší. Z nových fláků zazněly Poletím, klipová věc Vem si mě, Zasráno či moje favoritka Groupie. Ze starších se zazněly Irská, Suicide Girl, Pornostár či romantická píseň Alkoholka. Poslední dva kousky byly Genocida a Báry ( Plexis/Ramones ). Na lidech pod pódiem bylo znát, že je produkce Zakázanýho Ovoce baví, takže pogo, hopsání a všelijaké taneční kreace na sebe nenechaly dlouho čekat. Po cca hodině bylo po všem a na řadu přišla punková legenda v podobě Totálního Nasazení.

Sváťa, P.P.Cvok a Franky u nás byly naposledy před dvěma lety v " Liďákách ", kde jsem kvůli pracovním povinnostem nebyl přítomen, takže jsem Totáče vídal pouze na fesťákách. Tudíž vystoupení ve Vlaku jsem kvitoval s nadšením. 

Tihle " víkendoví " punkáči ze Slaného mají na pažbách svých nástrojů už mnoho zářezů, takže vždy máte jistotu, že zazní mix starých profláklých hitů s novějšímy songy. A tak tomu bylo i v mašince. Z posledního alba Crazy Story zazněl Reverend, Samowar či Kombíčko. Ze starších klasiky typu Don Quijote de la Ganja, Nazi-czech, AustralSka, Činčila, Protidavová atd. Nechyběl ani Černobílý svět, kterej pokud se nepletu byl klasickým závírákem. Na Sváťovi a spol bylo vidět, že je hraní pořád baví, takže na pódiu předváděli všemožné pohybové kreace. Zhruba 130 návštěvníků zas rozjelo indiánský tanec deště zvaný Pogo, takže atmosféra v sále byla opravdu parádní. 

No a to je asi tak všechno co z mé hlavy vydoluji. Snad jenom ještě pokud někdo z návštěvníků našel přehrávač Creative a chtěl by vykonat dobrý skutek, tak bych byl velice rád kdyby mi ho vrátil. 


Fotogalerii z této akce najdete zde!