DANGAR SIX

Město: 
Jablonec nad Nisou
Žánr: 
Metal
Rock
Profilová fotka kapely: 
DANGAR SIX
Další fotky: 
DANGAR SIX
DANGAR SIX
Rok vzniku: 
2013
Webová stránka: 
Obsazení: 

Ronnie Dan Řičica-zpěv
Patrik Běžec Baňas-Solová kytara
Dee Dee Choze Josef Ivanič-Bass
Kissák Jan Hrabánek-Buben
Majkl Michal Hora-Klávesy
Marty Martin Pecho-kytara

Vznik jablonecké rock-metalové skupiny se datuje ke květnu roku 2013, kdy členové heavy/speed metalové grupy Euthanasie, zpěvák Dan Řičica a kytarista Patrik Baňas, založili vlastní hudební projekt. V té době se již počítalo s bubeníkem Honzou "Kissákem" Hrabánkem, který se do nové formace zapojil téměř okamžitě. O pár týdnů později se ke kapele přidává baskytarista Josef Ivanič a skupina, která v té době byla ještě bezejmenná, měla tak svůj hudební základ postavený. Na přelomu července a srpna se ke čtveřici přidává klávesák Michal "Majkl" Hora. O měsíc později dostává band finální podobu, kdy přichází kytarista Dan "Žejdlík" Šimek. Název skupiny vzešel po dlouhých diskuzích a večerech u piva, zelených, rumů atd. až koncem září, nakonec ale jednoduchým a vystížným, zkrácením slov Danova garáž, kde hudebníci zkouší a s počtem členů bandu - tedy DanGar Six.

8.listopadu přichází první zkouškový koncert v jabloneckém Barbars Riders Clubu, kde šestičlenný band sklidí obrovský aplaus a sami se tak ujišťují, že jsou na správné cestě.

Po roce koncertování od kapely odchází kvůli nedostatku soukromého času z přílišného hraní,kytarista Dan Šimek a rock-metalová banda pokračuje v osazenstvu pěti lidí, když některé songy musely být jemně upraveny a scházející hudební party si mezi sebe rozdělili Patrik na kytaru, Michal na klávesy a Pepa přibrousil basu. Ovšem netrvá to dlouho, co DanGar Six rozhodili sítě a po 14 dnech se do jedné z nich na vystoupení kapely 30.prosince 2014 v Rock Pubu v Liberci chytil Martin Pecho. (který sám vlastně na onom minifestivalu ani nebyl, ale kontakt si tu správnou cestičku již našel). A po měsíci zkoušek kapela vystupuje 30.ledna 2015 opět v šestičlenném složení v Janově nad Nisou.

Komentáře

Dane, fakt dobrý. celá

Dane, fakt dobrý. celá kapela. fandím