Maršál Bazén

Město: 
Jablonec nad Nisou
Žánr: 
Blues
Country
Crossover
Punk
Reggae
Rock
Ska
Profilová fotka kapely: 
Maršál Bazén
Další fotky: 
Maršál Bazén
Rok vzniku: 
2000
Webová stránka: 
Obsazení: 

Martin Bauer -zpěv, kytary
Ondra Dostál - kytara, zpěv
Jirka Jandura - bicí, zpěv, špačky
Martin Bauer Jr - basa, zpěv
Od r. 2001 ve stejném složení!

Kapela vzešla z převážně bluesrockových základů. Na playlistu má cca 50 vlastních písní, které může na dlouhých mejdanech doplnit některými z cca 50 cover verzí hitů různých klasiků

Vzhledem k tomu, že členové poslouchají , kromě některých společných favoritů, velmi široké hudební spektrum, současná tvorba není přesně zařaditelná, z bluesrockových kořenů vystupují prvky reggae, funky i mnoho dalších, včetně na texty navazujících lehkých parodií disco, ska i technoalternativních šíleností. Poznávacím znamením je pro bigbeat ne zcela obvyklá práce se sborovým zpěvem.

Na tvorbě se podílejí všichni členové, Martin Bauer starší je autorem textů i většiny hudby, hudbu skládá i Ondra Dostál a Martin ml., některé písně jsou kolektivním dílem.

Vystupuje občasně pravidelně v klubech, na outdoorových akcích, koncertech a mejdanech všude možně po ČR, v rámci časových možností, chuti členů a zájmu pořadatelů.

Domácí scénou je Klub Na Rampě v Jablonci, který provozují někteří členové (Martinové Bauerové)- ti vybudovali a provozují také klub Vlak v Liberci na kolejích TUL v Harcově.

Kontakty: např 737 256575 , marsal.bazen@seznam.cz, bauer@sundisk.cz